Polytechna Consulting

Jazyková výuka

Thámova 181/20
Praha 8 - Karlín

Hledání

Interkulturní management

 

V současném světě a pod tlakem globalizace je poznávání a respektování cizích kulturních fenoménů novým trendem, který je třeba akceptovat. To však předpokládá interkulturní výchovu a vzdělávání. Vše se odráží v komunikaci.

Počet cizinců žijících na našem území se neustále zvyšuje. Nová imigrační situace u nás a skutečnost, že se část cizinců na území České republiky dlouhodobě nebo trvale usadila, nás postavily před úkol pomoci jim s integrací. Jazyková výchova patří k základům integrace cizinců. Proto jsme připravili několik kurzů českého jazyka pro cizince.

Rovněž je součástí interkulturního managementu možnost pracovat v jiných zemích světa a také cestovat. I zde je pak potřeba být nejen jazykově vybaven, ale znát situaci příslušného státu a seznámit se s teritoriálními informacemi, které společné soužití a komunikaci usnadní.

V této sekci můžete nalézt kurzy, které jsou určeny pro cizince v ČR - viz Čeština pro cizince a dále v sekci Teritoriální informace naleznete informace o kurzech pro osoby, které se chystají cestovat či pracovat v zahraničí.